99/12/16
تعداد نظرات:0
11:15
شماره مطلب:1399121639360
-A A +A
مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان بوشهر: راهیان نور در استان بوشهر روایت 5 قرن مبارزه در مقابل استکبار است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی استان بوشهر: راهیان نور در استان بوشهر روایت 5 قرن مبارزه در مقابل استکبار است.

راهیان نور بازخوانی تاریخ مقاومت هشت ساله ی مردم عزیز ایران است. درواقع اردوی مجازی راهیان نور دانش آموزی استان بوشهر 5 قرن مقاومت را روایت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار سایت بیست آقای مهراب کیانی مسئول بسیج دانش ­آموزی استان بوشهر در رابطه با برگزاری اردوی  راهیان نور بعد از یاد خدا و سلام بر شهیدان گفت:  راهیان نور بازخوانی تاریخ مقاومت هشت ساله­ ی مردمی است که با اعتقاد به مدد الهی و با پیروی از ولایت فقیه در برابر 80 کشور مردانه جنگیدند و یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادند، اما تاریخ مقاومت استان بوشهر؛ سابقه­ ای بیش از 5 قرن دارد. تاریخ شهادت می­دهد که مردمان این دیار، بیش از ۵ قرن در مقابلِ استعمار و استکبار‌ سینه سپر کرده؛ جان و تن خود را در برابر‌ِ تیر دشمن سد نموده تا؛ نگذارند که دشمن دست تجاوز به مام وطن دراز کند؛ مبارزه و مقاومتی که با مبارزه بر علیه پرتغالی­ها آغاز و با بیرون راندن هلندی­ها از جزیره­ی خارگ و با شهادت احمد خان تنگستانی ادامه یافت و سردار شهید رئیس علی دلواری نام مبارزات جنوب را بین المللی کرد و با شهادت مبارز انقلابی شهید ابوتراب عاشوری، مبارز شهید دانش ­آموز صادق میگلی نژاد، سردار استکبار ستیز شهید نادر مهدوی و شهید مدافع حرم محمد احمدی جوان امتداد پیدا کرده است.

مسئول بسیج دانش­ آموزی استان بوشهر در ادامه گفت: درواقع اردوی راهیان نور دانش ­آموزی در بستر فضای مجازی استان بوشهر 5 قرن مقاومت را روایت خواهد کرد که شامل روایت مبارزه و مقاومت سردار شهید رئیس علی دلواری در مقابل استعمار، روایت مبارزاتی شیخ ابوتراب عاشوری در مقابل رژیم ستم شاهی، روایت حماسه سردار شهید نادر مهدوی در برابر استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا در خلیج فارس، روایت سردار بوشهری جنگ­های نامنظم شهید علیرضا ماهینی و روایت علمداری شهید مدافع حرم محمد احمدی جوان خواهد بود.

آقای کیانی افزود: امسال با وجود شرایط ویژه­ ی کرونایی و عدم حضور دانش­ آموزان در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس، اردوی راهیان نور به صورت مجازی و در برنامه شاد به صورت برخط اجرا خواهد شد.

وی در ادامه گفت: تمامی دانش­ آموزان استان می­توانند در کانال راهیان نور پیام­ رسان شاد حضور پیدا کنند و از برنامه­ های تدارک دیده شده که شامل؛ روایت گری موزه­ ی شهید رئیس علی دلواری، روایت حماسه ­ی خلیج فارس و مناطق عملیاتی جنوب به صورت زنده بهره مند شوند.

مسئول بسیج دانش ­آموزی استان بوشهر افزود: همچنین برای دسترسی بهتر و بیشتر دانش ­آموزان به اطلاعات و محتوایی تاریخ مقاومت استان بوشهر از مبارزات سردار شهید رئیس علی دلواری تا دفاع پاسدار مدافع حرم محمد احمدی جوان، نرم افزار موبایلی در سازمان بسیج دانش­ آموزی استان بوشهر به نام ((یاد)) مخفف یادمان مجازی شهدای استان بوشهرتولید شده است.

آقای کیانی گفت: این نرم­افزار شامل دو قرن مقاومت بوشهر، دانشنامه شهدا، زیارت مجازی گلزار شهدای استان بوشهر و مناطق عملیاتی جنوب و غرب کشور به همراه روایتگری، پژوهش­ها، چندرسانه­ ای، فال شهدا، رادیو فانوس و اطلاعات جامع عملیات­های هشت سال دفاع مقدس می­  باشد.

وی در ادامه افزود: علاوه بر فعالیت در بستر فضای مجازی برنامه­ ای تهیه و تدوین شده است که براساس آن از ظرفیت عظیم دانش ­آموزان برای انجام فعالیت ­های فرهنگی در گلزار مطهر شهدای استان بوشهر در قالب طرح خادم الشهدا استفاده خواهد شد.

آقای مهراب کیانی در آخر گفت: امید است به مدد الهی بتوانیم در راستای زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا قدمی هرچند کوچک برداریم و اندکی از دین خود را نسبت به ایثار و فداکاری شهدای گرانقدر این مرز و بوم ادا کنیم.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.