99/1/6
تعداد نظرات:0
11:44
شماره مطلب:13991638131
-A A +A

دهه هشتادی‌های بوشهر همرزم مدافعان سلامت علیه کرونا+عکس

ویروس کرونا فرصتی بود تا دوباره نسل سوم و چهارم خودش را اثبات کند، دهه هشتادی‌ها بار دیگر ثابت کردند که شجاع و نترس هستند و توان مقابله با تهدیدات دشمن را دارند و می‌توانند خط مقدم را حفظ کنند.

به گزارش بوشهر بیست وقتی فیلم‌های مستند زمان دفاع مقدس را می‌بینیم تصاویر دانش آموزان کم سن و سال توجه ما را جلب می‌کند. دانش آموزانی که از میان آنها 36 هزار شهید تقدیم اسلام و انقلاب شده است. که سهم استان بوشهر 471 شهید است.

برخی بزرگترها وقتی با این نوجوانان روبرو می‌شوند می‌گویند نه آقا، جوان هم جوان‌های قدیم این بچه‌ها جرات و جسارت بچه‌های دهه ۶۰ را ندارند. این‌ها پای اسلام و انقلاب و مردم خود نمی‌ایستند. این‌ها جوان روغن نباتی هستند و این‌ها را نمی‌توان از پای گوشی و تبلت بلند کرد.

اما من که سال‌های سال است با این نسل در یک فضا نفس می‌کشم، همیشه با نسل قدیمی‌ها بحث می‌کنم.
شما این نوجوانان را نمی‌شناسید. در روزهای سخت آن‌ها را ندیده و نیازموده‌اید. اما من شجاعت، تلاش و مردم دوستی آنها را دیده‌ایم، با آنها در راهیان نور کنار قبور شهدا اشک ریخته و از صفای باطن آنها سیراب شده‌ام.

ویروس کرونا فرصتی بود تا دوباره نسل سوم و چهارم خودش را اثبات کند. دهه هشتادی‌ها بار دیگر ثابت کردند که شجاع و نترس هستند و توان مقابله با تهدیدات دشمن را دارند و می‌توانند خط مقدم را حفظ کنند.

 

از گوشه گوشه‌ی کشور تصاویر دانش آموزان در حال تولید ماسک و ضدعفونی معابر در فضای مجازی در حال انتشار است. آن‌ها به جنگ با ویروس منحوس کرونا رفته‌اند تا از مردم خود دفاع کنند.

محمد حسن از سرتیم های ضد عفونی معابر در استان بوشهر است. گروه خودش را دارد و چه صفایی دارند در جمع آن‌ها برخی از بچه‌ها با وضو آمده‌اند دسته جمعی می‌ایستند و بعد از قرائت قرآن مثل روزهای دفاع مقدس یا علی گویان از زیر قرآن رد می‌شوند تا به مبارزه دشمن نادیده بروند فرزندان رئیس علی دلواری خستگی را خسته کردند.

از محمد حسن می‌پرسم حال و هوای بچه‌ها چطور است؟ آیا از کرونا و بیمار شدن نمی‌ترسند؟
او می‌گوید بچه‌ها اصول ایمنی و بهداشتی را رعایت می‌کنند و با توکل بر خدا بر ترس‌ها غلبه کرده‌اند. همین دیروز یک نوجوان یازده ساله برای اینکه وارد گروه شود اشک می‌ریخت و ما نگران بودیم خدایی ناکرده بیمار شود.

پرسیدم این حال و هوای بچه‌ها از کجا آمده؟

او می‌گوید، این بچه‌ها عاشقان حاج قاسم هستند. روح شجاعت و دلاوری را از شهدا یاد گرفتنه اند. این بچه‌ها فرزندان نادر مهدوی هستند که با قایق فایبر گلاسی به جنگ با ناوهای جنگی شیطان بزرگ رفت.

دختران دلاور نیر همانند مادر خود که در نبرد لَرده در برابر دشمن استعماری ایستادند و در روزهای دفاع مقدس پشت جبهه‌ها را با فعالیت‌های خود پشتیبانی می‌کردند حال نیز در حال دوخت و دوز ماسک هستند و خستگی را خسته کرده‌اند.

 

در یکی از این کارگاه‌های ماسک سازی مسؤول کارگاه می‌گوید برخی بچه‌ها روزی 12 یا 13 ساعت کار می‌کنند و از فرط خستگی در همین کارگاه‌ها از حال می‌روند. خودش می‌گوید باور نمی‌کردم در این نسل هم از این بچه‌ها پیدا شوند.

بله! نسل انقلاب همانطور که رهبر انقلاب فرموده‌اند از پدران خود در دهه 60 محکم‌تر پای انقلاب و اسلام ملت و ایران عزیز ایستاده‌اند و روح حماسه و شجاعت را این بچه‌ها به ارث برده‌اند. کرونا هم مثل دیگر دشمنان این سرزمین با دلاوری فرزندان ملت مجبور به تسلیم خواهد شد.

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
کد امنیتی
اگر شما یک بازدید کننده انسانی هستید و یک ربات نیستید به چالش و آزمون زیر پاسخ دهید.